sobota, 3 października 2009

Blogspot czy Wordpress?

Mam dylemat. Oglądam sobie Wordpress.com i chyba połknąłem haczyk.

Mam prośbę. Zajrzyjcie na http://modnebzdury.wordpress.com/ i dajcie mi znać w komentarzach (tutaj) czy ewentualna przeprowadzka to dobry pomysł. Znajdziecie tam wszystkie posty, ale nad resztą cały czas pracuję. Jestem raczej zdecydowany na emigrację, ale i tak jestem ciekaw Waszych opinii.

5 komentarze:

Ano Ni Mo pisze...

Zdecydowanie wordpress, o ile nie chcesz bloga trzymać na własnym serwerze. Wtedy najlepiej Movable Type, niby mniej umie niż wordpress ale nie obawiasz się, że źli ludzie zrobią ci z bloga jesień średniowiecza.

Modne Bzdury pisze...

Mam głupie pytanie. Co to jest Movable Type? Czy to coś służy do zapisywania postów na wypadek skasowania bloga?

Maciej pisze...

Wordpress.com jest bezpieczny, na własnym serwerze - przy zachowaniu podstawowej zasady "altualizuj, głupcze!" - również. Zdecydowanie polecam, to najlepsza w tej chwili platforma blogowa.

nameste pisze...

Jeśli się nie ma (hostuje gdzieś) własnego serwera, to wordpress daje zdecydowanie mniejsze możliwości wpływu na wygląd bloga. Pd każdym innym względem jest lepszy.

Ano Ni Mo pisze...

@Modne Bzdury: Movable Type to skrypt blogowy, nieco słabszy od Wordpressa, ale w sumie całkiem blisko. W firmie używamy i jest ok.

@Maciej: Przy zachowaniu podstawowej zasady codziennie albo nawet kilka razy dziennie. Obecnie dziury w WP i exploity pojawiają się na tyle często i szybko, że bałbym się na tydzień urlopu wyjechać i zostawić to coś samopas. W firmie też wybraliśmy MT bo zasada zasadą, ale nie może być tak, że najważniejszym zadaniem administratora jest sprawdzanie stanu aktualizacji WP kilka razy dziennie. :-)

Ale to nie temat na tego bloga, MB i tak się przeniósł na wordpress.com a tam aktualizacje robią się same.