czwartek, 31 stycznia 2008

Darwin i jego kontestatorzy w książce

Zainteresowanych tematyką ewolucji i kreacjonizmu ucieszy zapewne fakt, że rynek wydawniczy uraczył lub uraczy nas kilkoma ciekawymi tytułami.

Ludzie związani z Serwisem Filozoficznym "Nauka a Religia" powołali do życia serię książkową Filozoficzne Aspekty Genezy Biblioteka Filozoficznych Aspektów Genezy, z której do tej pory ukazały się dwa tytuły:
  • Kazimierz Jodkowski, "Spór ewolucjonizmu z kreacjonizmem. Podstawowe pojęcia i poglądy"
  • Karl W. Giberson i Donald A. Yerxa, "O gatunkach powstawania. W poszukiwaniu opowieści o stworzeniu".
Choć cała inicjatywa sprawia wrażenie przychylnej kreacjonizmowi nie powinno to nikogo zniechęcić. Obie pozycje - przynajmniej na pierwszy rzut oka - powinny stanowić doskonałe wprowadzenie do myśli kreacjonistycznej. Jeśli interesuje Ciebie poznanie mnogości odmian antyewolucjonizmu to warto zainteresować się tymi książkami. Najlepiej jest zamawiać je prosto od Wydawnictwa Megas. Tanio i szybko.

Fani Darwina mogą uzupełnić swoją kolekcję zakupując "Podróż na okręcie Beagle" ze wstępem Marcina Ryszkiewicza. W marcu z kolei można będzie nabyć "Darwin. O powstawaniu gatunków" Janet Browne (autorki dwutomowej biografii Darwina). Książka Browne to następna pozycja z serii Książki, które wstrząsneły światem wydawnictwa Muza.

0 komentarze: